Aktualne wiadomości ze świata. Poznaj najnowsze informacje o wydarzeniach międzynarodowych. Znajdziesz u nas aktualności dnia, ciekawe fakty, newsy, relacje na żywo.

Rosja została pozbawiona olimpijskiego złota

© AFP 2021 / KIRILL KUDRYAVTSEVOlimpiada w Rio
Olimpiada w Rio - Sputnik Polska
Subskrybuj nas na
Rosyjska reprezentacja została pozbawiona złotego medalu Igrzysk Olimpijskich 2008 w Pekinie w sztafecie 4x100 z powodu pozytywnego wyniku próbki dopingowej biegaczki Julii Czermoszanskiej - podaje R-Sport, powołując się na komunikat prasowy MKOl.

Ponowne sprawdzenie próbek Czermoszanskiej pokazało istnienie śladów zakazanych środków stanozolola i turinadrola.

Złotych nagród zostały pozbawione Jewgienija Polakowa, Aleksandra Fedoriwa, Julia Guszczyna i Julia Czermoszanska.

Most na trasie Kaliningrad - Mamonowo - granica Polski - Sputnik Polska
Polska
W Polsce zaczęto zbierać podpisy za przywróceniem małego ruchu granicznego z Kaliningradem
W sztafecie rosyjski kwartet pokonał dystans w 42,31 sekundy. Drugie miejsce zajęły zawodniczki z Belgii (42,54 s), trzecie — Nigeryjki (43,04 s). Brazylijska reprezentacja, która finiszowała jako czwarta, otrzyma brąz. Wcześniej MKOl przeprowadził dwie powtórne kontrole próbek antydopingowych, pobranych na igrzyskach olimpijskich w Pekinie i Londynie. W rezultacie ze 1243 próbek 98 (60 pekińskich i 38 londyńskich) okazało się pozytywnych. Powtórną kontrolę nie przeszło 14 rosyjskich sportowców.

Na Olimpiadzie 2008 Rosja zajęła trzecie miejsce zarówno w klasyfikacji medalowej, jak i generalnej, ustępując USA i Chinom.