Moskwa na anglojęzycznej mapie Rosji - Sputnik Polska
Świat
Aktualne wiadomości ze świata. Poznaj najnowsze informacje o wydarzeniach międzynarodowych. Znajdziesz u nas aktualności dnia, ciekawe fakty, newsy, relacje na żywo.

Rosjanie wyjadą z Rio z 19 złotymi medalami

© Sputnik . Grigoriy SisoevRosyjskie szablistki, mistrzynie olimpijskie w turnieju drużynowym
Rosyjskie szablistki, mistrzynie olimpijskie w turnieju drużynowym - Sputnik Polska
Na Igrzyskach Olimpijskich w Rio reprezentacja Rosji wywalczyła 56 medali: 19 złotych, 18 srebrnych i 19 brązowych.

Jelena Isinbajewa. - Sputnik Polska
Świat
WIDEO. Isinbajewa poinformowała o zakończeniu kariery
Ostatnie złoto dla Rosji zdobył zapaśnik w stylu wolnym Sosłan Ramonow, a ostatni medal — bokser Misza Ałojan, który wyjedzie z Brazylii z tytułem wicemistrza olimpijskiego.

Rosjanie zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Pierwsze miejsce przypadło  w udziale Stanom Zjednoczonym, drugie – Wielkiej Brytanii, a trzecie – Chinom.

— Igrzyska Olimpijskie dla naszej reprezentacji i całego kraju rozpoczęły się w skomplikowany sposób, bo rozważano kwestię jej udziału z zawodach. Pomimo tego w większość dyscyplin reprezentacja od samego początku odnosiła sukcesy. Z 280 osób 107 wyjeżdża z medalami. Zdobyliśmy medale w 20 dyscyplinach – powiedział szef Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Aleksander Żukow.

Na Olimpiadzie w Londynie Rosjanie też zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, zdobywając 81 medali (24 złote).