Moskwa na anglojęzycznej mapie Rosji - Sputnik Polska
Świat
Aktualne wiadomości ze świata. Poznaj najnowsze informacje o wydarzeniach międzynarodowych. Znajdziesz u nas aktualności dnia, ciekawe fakty, newsy, relacje na żywo.

Rosja awansuje do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej

© Sputnik . Anton Denisov / Idź do banku zdjęćReprezentacja Rosji cieszy się ze zwycięstwa w 1/8 finału Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej
Reprezentacja Rosji cieszy się ze zwycięstwa w 1/8 finału Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej - Sputnik Polska
Subskrybuj nas na
W meczu z reprezentacją Hiszpanii Rosjanie zwyciężyli w serii rzutów karnych i awansowali do ćwierćfinału turnieju.

Artem Dziuba po zdobytej bramce w meczu Rosja-Egipt - Sputnik Polska
Dziuba: Skonać na boisku, wycisnąć z siebie wszystko (wideo)
Piłkarze reprezentacji Rosji w serii rzutów karnych pokonali drużynę hiszpańską i po raz pierwszy w historii weszli do ćwierćfinału Mistrzostw Świata.

Główny czas spotkania na moskiewskim stadionie "Łużniki" zakończył się wynikiem 1: 1. W 11. minucie obrońca reprezentacji Rosji Siergiej Ignaszewicz trafił we własną bramkę, a w 41. minucie Artiom Dziuba strzałem z karnego przywrócił remis. W dogrywce zespoły nie strzeliły gola, a w rzutach karnych rosyjscy piłkarze wygrali — 4: 3.

Bohaterem spotkania jest niewątpliwie bramkarz rosyjskiej reprezentacji Igor Akinfiejew, który obronił dwa rzuty karne, czym zapewnił swojej drużynie historyczne zwycięstwo.

© Sputnik . Vladimir Pesnya / Idź do banku zdjęćBramkarz reprezentacji Rosji Igor Akinfiejew podczas meczu z Hiszpanią w 1/8 finału MŚ 2018
Bramkarz reprezentacji Rosji Igor Akinfiejew podczas meczu z Hiszpanią w 1/8 finału MŚ 2018 - Sputnik Polska