Aktualne wiadomości ze świata. Poznaj najnowsze informacje o wydarzeniach międzynarodowych. Znajdziesz u nas aktualności dnia, ciekawe fakty, newsy, relacje na żywo.

Rosjanka na podium w Dusznikach-Zdroju

© Sputnik . Aleksander Vilf / Idź do banku zdjęćNatalia Gerbułowa
Natalia Gerbułowa - Sputnik Polska
Subskrybuj nas na
Rosjanka Natalia Gerbułowa wygrała oba wyścigi sprinterskie na dystansie 7,5 km Pucharu IBU w Dusznikach-Zdroju (Polska). W pierwszej dziesiątce sprintu kobiet w sumie znalazło się aż sześć Rosjanek. Z polskiego zespołu najlepiej wypadła Anna Mąka, która uplasowała się na 11 miejscu.

Jewgienij Pluszczenko - Sputnik Polska
Świat
Rosyjski łyżwiarz Pluszczenko trafił do szpitala
W niedzielę Gerbułowa strzelała bezbłędnie, a do tego pobiegła najszybciej (20.40,8). Drugie miejsce zajęła Johanna Skottheim ze Szwecji, nad którą Rosjanka miała 25 sekund przewagi. Trzecia Nadieżda Biełkina straciła do niej już ponad pół minuty (+31,4).

W pierwszej dziesiątce znalazły się Rosjanki Wiktoria Sliwko (1 karna runda, +39,4) i Tamara Woronina (+50,0). Sliwko była czwarta, a Woronina – piąta.

Sobota też należała do Rosjanki. Gerbułowa zwyciężyła w sprincie Pucharu IBU.