Moskwa na anglojęzycznej mapie Rosji - Sputnik Polska
Świat
Aktualne wiadomości ze świata. Poznaj najnowsze informacje o wydarzeniach międzynarodowych. Znajdziesz u nas aktualności dnia, ciekawe fakty, newsy, relacje na żywo.

Rosja rozbiła Polskę na drodze do Euro 2020 – wideo

© Sputnik . Grigory Sysoev / Idź do banku zdjęćPiłki dla meczy eliminacyjnych mistrzostw Europy w piłce nożnej 2020
Piłki dla meczy eliminacyjnych mistrzostw Europy w piłce nożnej 2020  - Sputnik Polska
Subskrybuj nas na
Piłkarze młodzieżowej reprezentacji Rosji wygrali mecz z polską drużyną w ostatnim spotkaniu pierwszej rundy eliminacji młodzieżowych Mistrzostw Europy 2020.

Młodzieżowa reprezentacja Rosji U-19 w piłce nożnej, prowadzona przez znanego rosyjskiego napastnika Aleksandra Kerżakowa, pokonała z wynikiem 4:0 polską reprezentację w meczu eliminacji młodzieżowych Mistrzostw Europy 2020.

W pierwszej połowie rosyjska drużyna strzeliła dwie bramki. W pierwszych 20 minutach wyróżnił się atakujący Kiriłł Kosariew, a następnie w 37 minucie gola strzelił Ilja Wachanija.

Piłkarz FC Dynamo Sebastian Szymański - Sputnik Polska
Opinie
Sebastian Szymański: Polscy piłkarze wybierają Rosję, żeby iść naprzód
Na początku drugiej połowy spotkania, dzięki staraniom półobrońców Edgara Sewikjana i Igora Szkolika, Rosjanie strzelili dwa kolejne gole.

Mecz dogrywały drużyny w niepełnym składzie. W 80 minucie drugą żółtą kartkę otrzymał napastnik Marcel Wędrychowski, a w 90 minucie z boiska usunięto obrońcę Rosjanina Ilję Bykowskiego.

Rosja osiągnęła 5 punktów, dzięki czemu zajęła drugie miejsce w grupie i awansowała do kolejnej rundy eliminacji mistrzostw Europy. Pierwsze miejsce zajmuje młodzieżowa reprezentacja Walii, Polska z 3 punktami zajęła trzecią pozycję.

Przypomnijmy, że po wygranej z Macedonią Północną 13 października pierwsza drużyna Jerzego Brzęczka zapewniła sobie awans do finału Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020. Mecz grupy G, który odbył się w Warszawie, zakończył się z wynikiem 2:0.