Aktualne wiadomości ze świata. Poznaj najnowsze informacje o wydarzeniach międzynarodowych. Znajdziesz u nas aktualności dnia, ciekawe fakty, newsy, relacje na żywo.

Przegrał wyścig, świętując zwycięstwo przed metą – wideo

© REUTERS / Amanda PerobelliLekkoatleta z Ugandy Jacob Kiplimo i Kibiwott Kandie z Kenii
Lekkoatleta z Ugandy Jacob Kiplimo i Kibiwott Kandie z Kenii  - Sputnik Polska
Subskrybuj nas na
Lekkoatleta z Ugandy Jacob Kiplimo przegrał wyścig, bo zaczął świętować zwycięstwo na linii mety – poinformował portal Yahoo Sports.

Portal donosi, że Jacob Kiplimo prowadził na ostatnich metrach biegu Sao Silvestre w Sao Paulo. Biegacz z Ugandy w ostatniej fazie wyścigu uniósł ręce do góry w geście triumfu i... został wyprzedzony przez Kibiwotta Kandie.

W rezultacie Kandie zwyciężył bieg z rekordowym wynikiem. Pokonał on dystans 15 km w ciągu 42 minut i 59 sekund. Kiplimo był od niego gorszy o sekundę.

Jacob Kiplimo reprezentował Ugandę na Olimpiadzie w 2016 roku w Brazylii i był pacemakerem mistrza olimpijskiego, kenijskiego biegacza Eliuda Kipchoge’a, który jako pierwszy pokonał dystans 42 km i 185 m w ciągu niecałych dwóch godzin.