Aktualne wiadomości ze świata. Poznaj najnowsze informacje o wydarzeniach międzynarodowych. Znajdziesz u nas aktualności dnia, ciekawe fakty, newsy, relacje na żywo.

Nowy rekord Lewandowskiego w mistrzostwach Niemiec

© REUTERS / Thomas KienzleRobert Lewandowski
Robert Lewandowski  - Sputnik Polska, 1920, 15.05.2021
Napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski dogonił rekordowego strzelca Gerda Müllera pod względem ilości goli w jednym sezonie mistrzostw Niemiec w piłce nożnej.
W wyjazdowym meczu 33. kolejki mistrzostw Niemiec Lewandowski strzelił piłkę do bramki Freiburga w 26. minucie spotkania. Ten gol był jego 40. w obecnym sezonie mistrzostw kraju.
Podczas uroczystości polski napastnik pochwalił się koszulką z wizerunkiem Müllera, który w sezonie 1971/72 strzelił 40 goli. Po pierwszej połowie wynik meczu Bayern - Freiburg to remis - 1: 1. Drużyna z Monachium zapewniła sobie mistrzostwo już 8 maja.
Lewandowski  od 2014 roku gra w Bayernie Monachium, do którego przeniósł się z Borussii Dortmund. 32-latek jest dziewięciokrotnym mistrzem Niemiec (siedmiokrotnie z Bayernem Monachium, dwukrotnie Borussią) i zwycięzcą Ligi Mistrzów 2019/20. Pięć razy został królem strzelców mistrzostw Niemiec. Lewandowski został najlepszym piłkarzem minionego roku według Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej.
Robert Lewandowski przed meczem Polska - Kolumbia w Kazaniu - Sputnik Polska, 1920, 23.03.2021
Polska
Lewandowski w ogniu krytyki. Gortat uważa, że „Robert nie jest jedyny”
Jest kapitanem reprezentacji Polski, w której rozegrał 118 meczów i strzelił 66 goli oraz królem strzelców w historii reprezentacji. Jest też rekordzistą pod względem największej liczby meczów reprezentacji Polski.
Müller grał dla "Bayerna" od 1964 do 1979 roku. W drużynie siedmiokrotnie został mistrzem Niemiec i trzykrotnie zdobył Puchar Europy. Jest także mistrzem świata z 1974 roku i mistrzem Europy z 1972 roku.