Aktualne wiadomości ze świata. Poznaj najnowsze informacje o wydarzeniach międzynarodowych. Znajdziesz u nas aktualności dnia, ciekawe fakty, newsy, relacje na żywo.

Iga Świątek „zmiażdżyła” rywalkę w Rzymie. Duda: Brawo! Gratulujemy! Duma!

© REUTERS / Guglielmo MangiapaneIga Świątek
Iga Świątek - Sputnik Polska, 1920, 16.05.2021
Subskrybuj nas na
Iga Świątek po raz kolejny pokazała niezwykłe umiejętności i prawdziwy kunszt na korcie w Rzymie, pokonując rywalkę z Czech Karolinę Pilszkovą bez straty gema.
Mecz trwał zaledwie 46 minut, a na koncie Świątek pojawi się 178 tys. euro. Jednocześnie Polka awansuje na 10. miejsce w rankingu WTA. Pierwszy set trwał 22 minuty i zakończył się wynikiem 6:0, drugi set trwał 23 minuty i zakończył się tym samym wynikiem. Świątek nie dała rywalce żadnych szans. Media rozpisują się o całkowitej dominacji Polki na korcie i podkreślają, że wręcz zmiażdżyła swoja rywalkę. - W końcu mogę sobie pozwolić na kawałek tiramisu - napisała Świątek na Twitterze.
​Z gratulacjami pospieszył prezydent Andrzej Duda, który osiągnięcie Polki nazwał wspaniałym sukcesem.
- Nie wiem, co powiedzieć. Jestem bardzo zadowolona. To był świetny, choć ciężki turniej, szczególnie na początku. W pierwszych dniach nie myślałam, że mogę wygrać - powiedziała tenisistka po meczu.
Iga Świątek, wygrywając turniej WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie, zwyciężyła w trzecim turnieju w karierze. Niespełna trzy miesiące temu triumfowała na twardej nawierzchni w Adelajdzie, a w październiku 2020 roku wygrała w turnieju French Open.
Świątek jest pierwszą triumfatorką Wielkiego Szlema z Polski. Jest też drugą Polką, która przebiła się do finału Open Era Grand Slam, pierwszą była Agnieszka Radwańska na Wimbledonie w 2012 roku (przegrała z Sereną Williams z USA). W drodze do finału pokonała Simonę Halep z Rumunii i finalistkę z 2019 roku Marketę Vondrousovą z Czech. Jest najmłodszą zwyciężczynią Roland Garros od 2005 roku, kiedy w wieku 19 lat turniej wygrał  Hiszpan Rafael Nadal.