Najnowsze wiadomości i najważniejsze wydarzenia z Polski. Czytaj aktualne informacje i komentarze o polskiej polityce i gospodarce. Prezentujemy najciekawsze fakty i świeże newsy z kraju.

Polscy siatkarze rozłożyli Rosjan na łopatki

© Sputnik . Władimir Pesnya  / Idź do banku zdjęćVital Heynen - belgijski trener siatkarski, selekcjoner reprezentacji Polski
Vital Heynen  -  belgijski trener siatkarski, selekcjoner reprezentacji Polski  - Sputnik Polska, 1920, 05.06.2021
Subskrybuj nas na
Polscy siatkarze wygrali z Rosją 3:1 w meczu Ligi Narodów. To piąte zwycięstwo biało-czerwonych, którzy objęli prowadzenie w tabeli.
W swoim szóstym meczu fazy zasadniczej Ligi Narodów w Rimini polscy siatkarze rozgromili Rosję w trzech setach (21:25, 25:19, 25:19, 25:14). Tylko w pierwszym secie zarysowała się niewielka przewaga Rosjan. Późniejsze należały już tylko do Polaków.
Trenerzy – Vital Heynen i Tuomas Sammelvuo – zdecydowali się wystawić najmocniejsze składy.
Biało-Czerwoni zakończyli tym samym drugą serię spotkań w fazie zasadniczej rozgrywek, które w związku z pandemią koronawirusa, mają postać miesięcznego turnieju.
Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych trenera Vitala Heynena będzie Bułgaria.
W Lidze Narodów bierze udział 16 drużyn, które rywalizują systemem „każdy z każdym”. Po fazie zasadniczej cztery najlepsze zespoły zakwalifikują się do Final Four, który odbędzie się w dniach 26-27 czerwca.