Aktualne wiadomości ze świata. Poznaj najnowsze informacje o wydarzeniach międzynarodowych. Znajdziesz u nas aktualności dnia, ciekawe fakty, newsy, relacje na żywo.

Ronaldo pobił rekord mistrzostw Europy

© Sputnik . Aleksiej Filippow / Idź do banku zdjęćCristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo - Sputnik Polska, 1920, 15.06.2021
Subskrybuj nas na
Napastnik drużyny Portugalii w piłce nożnej Cristiano Ronaldo pobił rekord Michela Platiniego pod względem liczby goli w finałach Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.
Ronaldo we wtorek w Budapeszcie w 87 minucie w rzucie karnym strzelił bramkę drużynie Węgier w meczu etapu grupowego EURO-2020. Pięć minut później zdobył drugą, tym sposobem zdobył 11 goli na europejskich mistrzostwach. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Portugalii z wynikiem 3:0.
36-letni napastnik pokonał mistrza Europy 1984 Michela Platiniego, który zdobył na mistrzostwach 10 bramek. Portugalczyk rozegrał 22 mecze w finałach turnieju. Wcześniej Ronaldo ustanowił jeszcze jeden rekord EURO, po raz piąty zagrał w Mistrzostwach Europy. Ronaldo gra w mistrzostwach Europy od 2004 roku, zdobył z kadrą narodową srebro (2004 roku, w Portugalii), brąz (2012, w Polsce i Ukrainie) i złoto (2016, we Francji).