Hiszpania pierwszym półfinalistą EURO 2020

© Sputnik . Aleksiej Danichev / Idź do banku zdjęćMecz Szwajcaria - Hiszpania
Mecz Szwajcaria - Hiszpania - Sputnik Polska, 1920, 02.07.2021
Subskrybuj nas na
Piłkarze reprezentacji Hiszpanii w Petersburgu pokonali w rzutach karnych drużynę Szwajcarii i zostali pierwszymi półfinalistami mistrzostw Europy.
Główny czas meczu, który odbył się w Petersburgu w obecności 24 764 widzów, zakończył się wynikiem 1:1. Obie bramki zdobyli podopieczni szwajcarskiej reprezentacji – Denis Zakaria (8. minuta, gol samobójczy) i Xherdan Shaqiri (68). W dogrywce nie było goli, a Hiszpanie byli celniejsi w rzutach karnych – 3:1.
W 77. minucie czerwoną kartkę otrzymał pomocnik reprezentacji Szwajcarii Remo Freuler.
W półfinale reprezentacja Hiszpanii zagra ze zwycięzcą meczu Belgia – Włochy, który odbędzie się w piątek w Monachium.
Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020 zostały przeniesione o rok w związku z trudną sytuacją, wywołaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Turniej odbywa się w dniach 11 czerwca – 11 lipca 2021 roku w 11 miastach Europy.