Aktualne wiadomości ze świata. Poznaj najnowsze informacje o wydarzeniach międzynarodowych. Znajdziesz u nas aktualności dnia, ciekawe fakty, newsy, relacje na żywo.

Anglicy rozgromili Ukrainę w meczu Euro 2020

© AP Photo / President of Ukrainian Association of Football Andrii Pavel Pavelko's Facebook accountStrój reprezentacji narodowej Ukrainy w piłce nożnej
Strój reprezentacji narodowej Ukrainy w piłce nożnej

- Sputnik Polska, 1920, 03.07.2021
Subskrybuj nas na
Reprezentacja Ukrainy przegrała z reprezentacją Anglii 0:4 w ćwierćfinałowym meczu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020. Spotkanie odbyło się na stadionie Olimpico w Rzymie.
Spotkanie poprowadził niemiecki zespół sędziów kierowany przez Felixa Brycha. Na aktualnych Mistrzostwach Europy Ukraińcy zajęli trzecie miejsce w grupie C i zdołali przebić się do 1/8 finału, gdzie pokonali szwedzką reprezentację (2:1).
Natomiast Anglicy zostali zwycięzcami grupy D i pokonali reprezentację Niemiec w pierwszej rundzie play-offów (2:0).
Pierwszą bramkę dla Anglików już w 4. minucie zdobył Harry Kane. Kolejną tuż po przerwie w 47. minucie Harry Maguire, który celnie główkował po dośrodkowaniu z lewej flanki. Trzeci gol po zaledwie trzech minutach zdobył ponownie Harry Kane. Po raz czwarty bramkarz Ukraińców pokonał w 63. minucie Jordan Henderson.
Ukraińcy zmierzyli się już z Anglikami na EURO 2012 w fazie grupowej. Wówczas Anglicy zwyciężyli z minimalnym wynikiem 1:0. Zwycięzca dzisiejszej konfrontacji spotka się w półfinale z drużyną Danii, która dzień wcześniej pokonała Czechów (2:1). Będzie to pierwszy półfinał Danii w Euro od 29 lat.