Aktualne wiadomości ze świata. Poznaj najnowsze informacje o wydarzeniach międzynarodowych. Znajdziesz u nas aktualności dnia, ciekawe fakty, newsy, relacje na żywo.

„Medalowa środa” w Tokio. Duda i Morawiecki gratulują

© Sputnik . Ramil Sitdikov / Idź do banku zdjęćMedale olimpijskie
Medale olimpijskie - Sputnik Polska, 1920, 25.08.2021
Subskrybuj nas na
Reprezentacja Polski zdobyła dwa medale pierwszego dnia igrzysk paraolimpijskich w Tokio – brąz i srebro. Gratulacje sportowcom złożyli prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki oraz wiceminister Piotr Gliński.
Brąz na dystansie 4000 m w kolarstwie torowym wywalczyli Marcin Polak wraz z pilotem Michałem Ładoszem. Srebrny „krążek” zdobył Adrian Castro w szermierce, przegrywając w finale 11:15 z Chińczykiem Yanke Fengiem.
Gratulacje sportowcom złożył na Twitterze m.in. prezydent Andrzej Duda. – Brawo! Są pierwsze dwa medale dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Medal brązowy zdobył Marcin Polak wraz z pilotem Michałem Ładoszem w wyścigu na dochodzenie na 4 km. w kolarstwie torowym. Drugi medal – srebrny wywalczył w szermierce w kategorii B Adrian Castro – napisał Andrzej Duda.
Premier Mateusz Morawiecki również pogratulował polskim paraolimpijczykom pierwszych medali: „Medalowa środa na Paraolimpiadzie w Tokio! Wielkie gratulacje dla Adriana Castro za srebro w paraszermierce i kolarzy Marcina Polaka i Michała Ładosza za brązowy medal”.
– Gratulacje dla Adriana Castro – wicemistrza paraolimpijskiego w szermierce na wózkach stypendysty programu – czytamy na Twitterze ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotra Glińskiego.
Paraolimpiada w japońskiej stolicy potrwa do 5 września, rozgrywanych jest 539 zestawów nagród w 22 dyscyplinach sportowych.