Skorzystaj z linku z wysłanego e-mailem na adres
Moskwa na anglojęzycznej mapie Rosji - Sputnik Polska, 1920
Świat
Aktualne wiadomości ze świata. Poznaj najnowsze informacje o wydarzeniach międzynarodowych. Znajdziesz u nas aktualności dnia, ciekawe fakty, newsy, relacje na żywo.

Zamieszanie w grupie: grad butelek podczas meczu Albania-Polska, starcia Węgrów z brytyjską policją

© REUTERS / Florion Goga Mecz Albania-Polska
Mecz Albania-Polska - Sputnik Polska, 1920, 13.10.2021
Subskrybuj nas na
Mecz eliminacyjny do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 między Albanią a Polską został chwilowo przerwany z powodu skandalicznego zachowania kibiców gospodarzy, którzy po bramce obrzucali Polaków butelkami. Kolejne skandaliczne zachowanie kibiców odnotowano podczas spotkania Anglia-Węgry.
Spotkanie Albania-Polska obyło się w Tiranie. W 77. minucie bramkę zdobył Karol Świderski. W kierunku polskiego napastnika i gratulujących mu kolegów poleciały z trybun butelki. Sędzia główny Clement Turpin przerwał mecz. Obie drużyny udały się do szatni. Po 20 minutach zawodnicy wrócili na boisko, by kontynuować grę. Ostatecznie Polska wygrała wynikiem 1:0.
Skandalicznie zachowali się też kibice podczas meczu Anglia-Węgry, który odbył się wczoraj w Londynie. Węgierscy piłkarze nie chcieli klęknąć na znak poparcia dla ruchu Black Live Matters. Angielscy kibice zareagowali buczeniem, na co węgierscy fani odpowiedzieli tym samym, widząc klęczących Anglików. Doszło do przepychanek między kibicami a policją, w których uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Wkrótce przywrócono porządek, nie doszło do innych incydentów. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.