06:54 23 Luty 2020
Nauka I tech
Krótki link
2170
Subskrybuj nas na

Stosowanie sildenafilu (znanego również jako Viagra) może prowadzić do nieoczekiwanych konsekwencji dla wzroku. Historie kilku przypadków klinicznych zostały ujawnione w magazynie Frontiers in Neurology.

Publikacja pisze o 17 mężczyznach w wieku 38-57 lat, którzy w ciągu 48 godzin przed pójściem do lekarza zażyli jedną 100-miligramową tabletkę leku. Wcześniej pacjenci nie zażywali sildenafilu, który przyjęli bez recepty i nie mieli patologii oka.

Testy diagnostyczne wykazały, że u 9 pacjentów zaobserwowano światłowstręt, u 13 - zaburzenie postrzegania kolorów, u 9 - zaburzenie ostrości wzroku, u 3 – stereopsję, u 6 – zaburzenie czułości kontrastu, u 8 - nieprawidłowo poszerzone źrenice.

Upośledzenie wzroku minęło w ciągu 21 dni od momentu przyjęcia sildenafilu.

Publikacja zaznacza, że ​​niektórzy ludzie wykazują nadwrażliwość na lek ze względu na cechy metabolizmu, dlatego powinni zacząć przyjmować Viagrę w umiarkowanej dawce.

Zobacz również:

Przełom w leczeniu? Włoscy naukowcy wyizolowali koronawirusa
Telefon komórkowy powoduje raka? Amerykańscy naukowcy nie mają złudzeń
Lepsze niż viagra: kasze, które zwiększają potencję
Tagi:
niebezpieczeństwa, zdrowie, wzrok, viagra
Standardy społecznościDyskusja
Komentarz przez SputnikKomentarz przez Facebook
  • Komentarz