11:12 14 Sierpień 2018
Na żywo
    Rosyjska panczenistka Natalia Woronina w biegu na 3000 metrów w zawodach w łyżwiarswie szybkim

Olimpiada: Rosjanka znowu na podium

© Sputnik . Ramil Sitdikov
    Aktualności
    Krótki link
    2300

Natalia Woronina wywalczyła brązowy medal w biegu na 5000 metrów.

Panczenistka Natalia Woronina zdobyła brązowy medal w biegu na 5000 metrów na Igrzyskach w Pjongczangu.

To już ósmy medal wywalczony przez Rosjan na Igrzyskach.

Bieg wygrała zawodniczka z Holandii Esmee Visser, uzyskując czas 6.50,23. Drugie miejsce zajęła Czeszka Martina Sablikova z wynikiem 6.51,85. Do srebrnego medalu Rosjance brakowało 3,76 sekundy.

Dla 23-letniej Rosjanki to pierwsze Igrzyska Olimpijskie. Woronina to trzykrotna zdobywczyni brązowego medalu w mistrzostwach świata w łyżwiarstwie szybkim, a takżezwyciężczyni mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim w biegu na 3000 metrów.

„To po prostu marzenie! To niewiarygodne. I tak musiało być. I na podium byłoby inaczej, jeśliby tak nie przeżywała, nerwy tutaj odegrały dużą rolę. Nie wiem nawet, co powiedzieć. Ucieszyłem się, kiedy w czasie losowania trafiła jej się Martina Sablikowa, która szybko biegu nie zaczyna. I Natasza technicznie wszystko doskonale rozegrała. To ogromne szczęście" — powiedział trener Rosjanki Paweł Abratkiewicz.

Olimpiada 2018, Anastasija Bryzgałowa, curling
    © Sputnik . Władimir Piesnia
    Dzisiaj także srebrny medal wywalczył Nikita Triegubow w skeletonie, a narciarz Denir Spicow zdobył trzecie miejsce w indywidualnym wyścigu na 15 kilometrów.

Rosjanie występują na Igrzyskach w Pjongczangu ze statusem „Olimpijczycy z Rosji".

Zapraszamy do śledzenia aktualności z Igrzysk Olimpijskich w naszej specjalnej rubryce: IO 2018

Norwegia przywiozła na Olimpiadę „cudowny doping"