Rosyjcy hokeiści po zwycięstwie na Olimpiadzie

© Sputnik . Aleksander Vilf
    Aktualności
    Krótki link
    311292

Rosyjscy hokeiści zdobyli złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu, pokonując drużynę Niemiec w dogrywce meczu finałowego.

Pablo Rincon z żoną Aliną
    © Zdjęcie : Courtesy of Pablo Rinkon
    Spotkanie odbyło się w niedzielę w Gangneung. Zakończyło się z wynikiem 4: 3 (1: 0, 0: 1, 2: 2, 1: 0). Główny czas zakończył się remisem — 3: 3, zwycięzca został wyłoniony podczas dodatkowych minut gry.

W składzie Rosjan wyróżnił się Wiaczesław Wojnow (20 minuta), Nikita Gusiew (54 i 60 minuta) i Kirill Kaprizow (70 minuta). U Niemców do bramki trafili Felix Schütz (30 minuta), Dominik Kagun (54 minuta) i Jonas Müller (57 minuta).

W ten sposób srebro trafiło do reprezentacji Niemiec, a brąz do Kanadyjczyków, którzy w meczu o trzecie miejsce pokonali Czechów (6: 4).

Jest to pierwsze zwycięstwo reprezentacji Rosji na igrzyskach olimpijskich: w 1992 roku złoto wygrała połączona reprezentacja, a reprezentacja ZSRR na olimpiadzie odniosła siedem zwycięstw. Najlepszym wynikiem drużyny narodowej Niemiec (RFN) na igrzyskach były brązowe medale.

Dla rosyjskich sportowców to złoto było drugim na Olimpiadzie w Pjongczang.

Zapraszamy do śledzenia aktualności z Igrzysk Olimpijskich w naszej specjalnej rubryce: IO 2018