Polska
Krótki link
4421
Subskrybuj nas na

Remisem zakończyło się towarzyskie spotkanie reprezentacji Polski z Rosją na wrocławskim stadionie. Jak wskazują komentatorzy, mecz był wyrównany.

Wynikiem 1:1 zakończył się mecz między biało-czerwonymi a rosyjską sborną. Polacy zaczęli bardzo dobrze, bo już w 4 minucie spotkania Jakub Świerczok oddał celny strzał do bramki przeciwnika, pokonując bramkarza Antona Szunina. Na wyrównanie nie trzeba było długi czekać, bo w 20 minucie meczu Aleksandr Gołowin precyzyjnie dośrodkował do Wiaczesława Karawajewa, który z bliska pokonał Łukasza Fabiańskiego.

Do pierwszej połowy sędzia doliczył minutę dodatkowego czasu gry. W drugiej połowie żadnej z drużyn nie udało się wyjść na prowadzenie, mimo że arbiter doliczył jeszcze 3 minuty.

W składzie Polski zagrali: Łukasz Fabiański - Tomasz Kędziora, Michał Helik, Kamil Piątkowski, Tymoteusz Puchacz - Przemysław Frankowski, Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich, Dawid Kownacki - Jakub Świerczok, Karol Świderski.

W składzie Rosji: Anton Szunin - Wiaczesław Karawajew, Andriej Siemionow, Gieorgij Dżykija, Fiodor Kudriaszow - Aleksiej Miranczuk, Roman Zobnin, Magomied Ozdojew, Daler Kuziajew, Aleksandr Gołowin - Artiom Dziuba.

Mecz był sprawdzianem dla obu drużyn przed Euro 2020. Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 11 czerwca - 11 lipca. Petersburg będzie gospodarzem siedmiu meczów turnieju. W fazie grupowej Rosja zagra z Belgią (12 czerwca), Finlandią (16 czerwca) i Danią (21 czerwca). Z kolei drugim rywalem Polaków w meczu towarzyskim będzie Islandia (8 czerwca).