Polska
Krótki link
9258
Subskrybuj nas na

Polscy siatkarze wygrali z Rosją 3:1 w meczu Ligi Narodów. To piąte zwycięstwo biało-czerwonych, którzy objęli prowadzenie w tabeli.

W swoim szóstym meczu fazy zasadniczej Ligi Narodów w Rimini polscy siatkarze rozgromili Rosję w trzech setach (21:25, 25:19, 25:19, 25:14). Tylko w pierwszym secie zarysowała się niewielka przewaga Rosjan. Późniejsze należały już tylko do Polaków.

Trenerzy – Vital Heynen i Tuomas Sammelvuo – zdecydowali się wystawić najmocniejsze składy.

Biało-Czerwoni zakończyli tym samym drugą serię spotkań w fazie zasadniczej rozgrywek, które w związku z pandemią koronawirusa, mają postać miesięcznego turnieju.

Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych trenera Vitala Heynena będzie Bułgaria.

W Lidze Narodów bierze udział 16 drużyn, które rywalizują systemem „każdy z każdym”. Po fazie zasadniczej cztery najlepsze zespoły zakwalifikują się do Final Four, który odbędzie się w dniach 26-27 czerwca.

Białorusini protestują w Bobrownikach: „Chcemy, by Łukaszenka otworzył granice”