Rio: Rosja na 4. miejscu pod względem medali

© REUTERS/ Toby Melville
    Świat
    Krótki link
    10482

Dziewiąty dzień Olimpiady 2016 przyniósł Rosjanom siedem medali, z których trzy są złote. Jest to rekord rosyjskiej reprezentacji podczas igrzysk w Rio.

Medale najwyższej próby zdobyli: zapaśnik stylu grecko-rzymskiego Roman Wlasow, który zwyciężył w finale rozgrywki w kategorii wagowej do 75 kg; tenisistki Ekaterina Makarowa i Jelena Wiesina wygrały turniej w parach; a gimnastyczka Alija Mustafina — ćwiczenia na drążku.

Zawody w skokach do wody
    © Sputnik. Vladimir Astapkovich
    Oprócz tego rosyjska gimnastyczka Maria Pasieka otrzymała srebrny medal w skoku przez stół gimnastyczny, a Siergiej Kamienskij — w strzale z 50 metrów z broni palnej (z trzech pozycji).

Brąz zdobyli Stefania Elfutina w rozgrywce żeglarskiej w klasie RS:X i rowerzysta Denis Dmitrijew w indywidualnym sprincie na torze.

Takim sposobem w „skarbonce" rosyjskiej drużyny jest już 30 medali różnej wartości, 9 z nich to złoto. Liderem w punktacji medalowej są tradycyjnie Amerykanie (69 nagród, 26 złotych medali), za nimi są Brytyjczycy (38 medali), a trzeci w kolejności są Chińczycy (45 nagród).