© Sputnik . Aleksander Vilf
Świat
Krótki link
3390

Rosjanka Natalia Gerbułowa wygrała oba wyścigi sprinterskie na dystansie 7,5 km Pucharu IBU w Dusznikach-Zdroju (Polska). W pierwszej dziesiątce sprintu kobiet w sumie znalazło się aż sześć Rosjanek. Z polskiego zespołu najlepiej wypadła Anna Mąka, która uplasowała się na 11 miejscu.

W niedzielę Gerbułowa strzelała bezbłędnie, a do tego pobiegła najszybciej (20.40,8). Drugie miejsce zajęła Johanna Skottheim ze Szwecji, nad którą Rosjanka miała 25 sekund przewagi. Trzecia Nadieżda Biełkina straciła do niej już ponad pół minuty (+31,4).

W pierwszej dziesiątce znalazły się Rosjanki Wiktoria Sliwko (1 karna runda, +39,4) i Tamara Woronina (+50,0). Sliwko była czwarta, a Woronina – piąta.

Sobota też należała do Rosjanki. Gerbułowa zwyciężyła w sprincie Pucharu IBU.