Gol Krychowiaka przyniósł zwycięstwo „Lokomotiwowi”

Świat
Krótki link
2141
Subskrybuj nas na

Moskiewski „Lokomotiw” pokonał „Soczi” 1-0 w meczu wyjazdowym dziewiątej rundy Mistrzostw Rosji w piłce nożnej. Zwycięstwo moskiewskiemu klubowi zapewnił Grzegorz Krychowiak.

Bramkę w 20. minucie strzelił polski pomocnik Grzegorz Krychowiak. Dla niego ten gol był czwartym w bieżącym sezonie mistrzostw, jest najlepszym strzelcem drużyny. Najlepszym zawodnikiem meczu został pomocnik „Lokomotiwu” João Mariou.

Na początku pierwszej połowy pomocnik klubu Anton Miranczuk doznał kontuzji, zastąpił go portugalski napastnik Eder. W meczu poprzedniej rundy z „Rostowem” jego brat Aleksiej nie mógł ukończyć meczu z powodu kontuzji, odpadł na trzy tygodnie i był zmuszony pominąć mecze reprezentacji Rosji przeciwko drużynom Szkocji i Kazachstanu. W drugiej połowie niemiecki obrońca „Lokomotiwu” Benedikt Höwedes również został zmuszony do opuszczenia boiska z powodu kontuzji, a zamiast niego wyszedł Brazylijczyk Murilo.

To zwycięstwo było 300. dla głównego trenera „Lokomotiwu” Jurija Semina w mistrzostwach Rosji. W tym sezonie osiągnął poziom 600 meczów jako trener główny w mistrzostwach kraju.

„Lokomotiw” w klasyfikacji zajmuje czwarte miejsce, zdobywając 17 punktów, „Soczi” z 6 punktami jest na 14. miejscu. W następnej rundzie „Lokomotiw” zagra przeciwko „Orenburgowi”, „Soczi” spotka się z „Dynamo Moskwa”, oba mecze odbędą się 22 września. Ponadto „Lokomotiw” poprowadzi mecz pierwszej rundy fazy grupowej Ligi Mistrzów przeciwko niemieckiemu „Bayerowi” 18 września.

Przypomnijmy, że wcześniej Krychowiak zdobył drugi raz pod rząd tytuł piłkarza miesiąca.

Legenda jugosłowiańskiej piłki nożnej: „Anglicy nie wybaczą tego Matićowi"