Piłki dla meczy eliminacyjnych mistrzostw Europy w piłce nożnej 2020

Świat
Krótki link
1294
Subskrybuj nas na

Piłkarze młodzieżowej reprezentacji Rosji wygrali mecz z polską drużyną w ostatnim spotkaniu pierwszej rundy eliminacji młodzieżowych Mistrzostw Europy 2020.

Młodzieżowa reprezentacja Rosji U-19 w piłce nożnej, prowadzona przez znanego rosyjskiego napastnika Aleksandra Kerżakowa, pokonała z wynikiem 4:0 polską reprezentację w meczu eliminacji młodzieżowych Mistrzostw Europy 2020.

W pierwszej połowie rosyjska drużyna strzeliła dwie bramki. W pierwszych 20 minutach wyróżnił się atakujący Kiriłł Kosariew, a następnie w 37 minucie gola strzelił Ilja Wachanija.

© Zdjęcie : ALEXANDER FEDOROV
Na początku drugiej połowy spotkania, dzięki staraniom półobrońców Edgara Sewikjana i Igora Szkolika, Rosjanie strzelili dwa kolejne gole.

Mecz dogrywały drużyny w niepełnym składzie. W 80 minucie drugą żółtą kartkę otrzymał napastnik Marcel Wędrychowski, a w 90 minucie z boiska usunięto obrońcę Rosjanina Ilję Bykowskiego.

Rosja osiągnęła 5 punktów, dzięki czemu zajęła drugie miejsce w grupie i awansowała do kolejnej rundy eliminacji mistrzostw Europy. Pierwsze miejsce zajmuje młodzieżowa reprezentacja Walii, Polska z 3 punktami zajęła trzecią pozycję.

Przypomnijmy, że po wygranej z Macedonią Północną 13 października pierwsza drużyna Jerzego Brzęczka zapewniła sobie awans do finału Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020. Mecz grupy G, który odbył się w Warszawie, zakończył się z wynikiem 2:0.