Świat
Krótki link
2131
Subskrybuj nas na

Najwyraźniej wymuszona przez epidemię przerwa w meczach w żaden sposób nie pogorszyła formy Roberta Lewandowskiego, a wręcz przeciwnie - wpłynęła na niego zbawiennie. Polak wystrzelił jak petarda, i zdobywając 50 bramkę w sezonie został królem strzelców.

Lewandowski nie musi nikomu udowadniać swojego wysokiego poziomu sportowego. Komentatorzy już od dawna spekulowali, że Polak doprowadzi swój zespół na pierwsze miejsce w Bundeslidze i Pucharze Niemiec.

To kolejne spotkanie, które Robert Lewandowski może zaliczyć do udanych. Już tradycyjnie zdobył bramkę, a nawet dwie, które były jego 49. i 50. w tym sezonie. Jest to doskonałe przypieczętowanie sukcesu Polaka w niemieckiej lidze. Jednocześnie była to 6. bramka zdobyta w Pucharach Niemiec, co dało Lewandowskiemu tytuł najlepszego strzelca rozgrywek. Jest to piąty tytuł Polaka, który tym samym pobił rekord Hannesa Loehra (czterokrotny zdobywca tytułu).

W finale Bayern Monachium zmierzył się z Bayernem Leverkusen i w łatwy sposób pokonał rywali z wynikiem 4:2. Po raz pierwszy Polak trafił do brami w 56. minucie meczu, a drugi raz pokonał bramkarza przeciwników w 89. minucie.

​Cały zespół Bayern Monachium również ma powody do zadowolenia. Drużyna już po raz 20 w historii została posiadaczem Pucharu Niemiec.