Świat
Krótki link
733
Subskrybuj nas na

Najlepszy tenisista świata Novak Djoković z Serbii przeprosił za niesportowe zachowanie na meczu US Open, podkreślając, że sędzia, w którą trafiła jego piłka, czuje się dobrze.

„Cała ta sytuacja spowodowała, że czuję pustkę i smutek. Zapytałem, jak czuje się sędzia liniowa i przedstawiciele turnieju powiedzieli mi, że dzięki Bogu, czuje się dobrze. Bardzo mi przykro, że przeżyła przeze mnie taki stres. To było niezamierzone. To wszystko było tak niewłaściwe” – napisał tenisista na swoim Instagramie.

Jak zaznaczył, nie podaje nazwiska sędzi, gdyż szanuje jej prywatność.

Co do dyskwalifikacji muszę się nad tym zastanowić i zrobić coś w związku z moim rozczarowaniem, a także wynieść lekcję w celu rozwoju siebie jako gracza i człowieka. Przepraszam uczestników turniej US Open i wszystkich tych, kogo dotknęło moje zachowanie – podkreślił sportowiec.

Serb wyraził również wdzięczność swojemu zespołowi, rodzinie i kibicom za wsparcie.

„Dziękuję Wam, bardzo mi przykro” – zaznaczył.

W niedzielę Djoković został zdyskwalifikowany z US Open. W 11. gemie pierwszego seta meczu z Pablo Carreno Bustą stracił podanie. Schodząc z kortu, by zmienić strony przed dalszą częścią pierwszego seta, przypadkowo uderzył piłką sędzię liniową.

​Spotkanie przerwano przy stanie 6:5 dla Hiszpana. Serbski tenisista nie zjawił się na konferencji prasowej i szybko udał się na lotnisko.

Organizatorzy poinformowali, że Djoković straci wszystkie punkty i nagrody pieniężne, jakie wywalczył w tegorocznym US Open.

Sport w kosmosie: turniej tenisowy na MSK!
Najpiękniejsza rosyjska tenisistka zakończyła karierę
Polski sport dopiero ożył, a już problemy: koronawirus na zawodach żużlowych, wszyscy na izolację
Milka przegrała w sądzie z Ritter Sportem. Tylko on ma prawo do kwadratowych kostek