20:14 22 Lipiec 2018
Na żywo

Najbardziej oczekiwany mecz turnieju Polska - Senegal już jutro. Sputnik zapytał Polaków: kto zwycięży?

We wtorek nasz pierwszy mecz na rosyjskim Mundialu. Gramy z Senegalem, najsilniejszym przeciwnikiem w naszej grupie. Senegal ostatnio grał w finałach Mistrzostw Świata w 2002 roku w Korei Południowej i Japonii. Pokazał się tam z bardzo dobrej strony. Już w pierwszym meczu w fazie grupowej pokonał reprezentację Francji 1:0. Francja nie wyszła wtedy z grupy. W 1/8 finału pokonał Szwecję i uległ dopiero w ćwierćfinale Turkom.

W reprezentacji Senegalu gra wielu zawodników na co dzień grających w europejskich drużynach. Wystarczy tylko wspomnieć o takich gwiazdach jak Sadio Mane grający w brytyjskim Liverpoolu czy Kalidou Koulibaly z włoskiego Napoli. To na pewno trudny przeciwnik. A kto pamięta ich poprzedni występ na Mistrzostwach Świata wie, że to wyjątkowo waleczna drużyna o niezwykłej kondycji.

Polacy, z którymi na ten temat rozmawiałem, wynik meczu typują bardzo różnie. Od remisu 1:1, po wysoki wynik 7:0 dla podopiecznych Nawałki. Jak będzie? No cóż, piłka jest okrągła a bramki są dwie.