Krótki link
292
Subskrybuj nas na

Rój pszczół niemal przerwał mecz Mistrzostw świata w krykiecie.

Trzecia gra Mistrzostwa świata w krykiecie w Johannesburgu została przerwana z powodu roju pszczół, które przyleciały na stadion, donosi brytyjska gazeta The Guardian.

Wystawa instalacji Infinite Obsession  japońskiej malarki Yayoi Kusama
© AFP 2019 / Yasuyoshi Chiba
Do zdarzenia doszło podczas spotkania zespołów Sri Lanki i RPA. Południowoafrykańscy sportowcy wygrywali z wynikiem 115-4, gdy na stadionie nagle pojawiły się zastępy owadów. Gracze musieli położyć się na ziemi, aby ukryć się przed rojem pszczół.

Według gazety owadów próbowano się pozbyć z boiska za pomocą przynęty — wiadra coca-coli i miodu — ale bezskutecznie. W efekcie mecz musiał zostać przerwany na półtorej godziny i wezwano na stadion zawodowego pszczelarza. Ten zebrał owady, po czym gra została wznowiona. Drużyna RPA odniosła zwycięstwo.

Na tureckim rynku pojawi się "miód komunistyczny"