Reprezentacja Rosji cieszy się ze zwycięstwa w 1/8 finału Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej

Rosja awansuje do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej

© Sputnik . Anton Denisov
MŚ 2018: Aktualności
Krótki link
271040

W meczu z reprezentacją Hiszpanii Rosjanie zwyciężyli w serii rzutów karnych i awansowali do ćwierćfinału turnieju.

Piłkarze reprezentacji Rosji w serii rzutów karnych pokonali drużynę hiszpańską i po raz pierwszy w historii weszli do ćwierćfinału Mistrzostw Świata.

Główny czas spotkania na moskiewskim stadionie "Łużniki" zakończył się wynikiem 1: 1. W 11. minucie obrońca reprezentacji Rosji Siergiej Ignaszewicz trafił we własną bramkę, a w 41. minucie Artiom Dziuba strzałem z karnego przywrócił remis. W dogrywce zespoły nie strzeliły gola, a w rzutach karnych rosyjscy piłkarze wygrali — 4: 3.

Bohaterem spotkania jest niewątpliwie bramkarz rosyjskiej reprezentacji Igor Akinfiejew, który obronił dwa rzuty karne, czym zapewnił swojej drużynie historyczne zwycięstwo.

Bramkarz reprezentacji Rosji Igor Akinfiejew podczas meczu z Hiszpanią w 1/8 finału MŚ 2018