Reprezentacja Hiszpanii po meczu 1/8 finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej z reprezentacjami Hiszpanii i Rosji. Po prawej Dani Carvajal

„Porażka!": hiszpańskie media komentują mecz z Rosją

© Sputnik . Vitaliy Belousov
MŚ 2018: Aktualności
Krótki link
3341

Hiszpańska reprezentacja przegrała z Rosją po serii rzutów karnych w 1/8 mistrzostw świata w piłce nożnej.

Po porażce hiszpańskie media aktywnie komentują odpadnięcie krajowej reprezentacji z mistrzostw.

„W 1/8 finału Hiszpania przegrała po serii rzutów karnych z najsłabszym państwem przyjmującym w historii mistrzostw" — pisze gazeta El Mundo. Zdaniem gazety reprezentacja Fernando Hierro bardzo rozwlekła grę w pierwszej połowie. Przy czym nawet taki przeciwnik nie stał się dla Hiszpanów bodźcem, by spróbować pozostać na turnieju.

Inna hiszpańska gazeta, Marca, nazwała porażkę swoich piłkarzy „zakończeniem okropnych mistrzostw".

„To porażka. Porażkę w drugiej fazie, zadaną przez gospodarzy o wiele gorszych od Hiszpanii, brak przewagi nad reprezentacją znajdującą się na 70. miejscu rankingu FIFA, można odbierać tylko tak" — podsumowały media.

Gazeta podkreśliła, że praca trenerów i ogólny poziom graczy za niewielkim wyjątkiem okazały się o wiele niższe od niezbędnych.

Gazeta El Pais pisze, że reprezentacja Hiszpanii cofnęła się do poziomu sprzed 10 lat. Na mistrzostwach świata w Brazylii w 2014 roku reprezentacja ustąpiła Holandii i Chile, a na Mistrzostwach Europy we Francji przegrała z Włochami. Obecnie Hiszpania znalazła się w punkcie, gdzie nie może przeciwstawić się nawet reprezentacjom Iranu, Maroka i Rosji.

Spotkanie reprezentacji Rosji i Hiszpanii odbyło się w niedzielę na moskiewskim stadionie Łużniki i zakończyło się po regulaminowym i doliczonym czasie z wynikiem 1:1. W 11. minucie obrońca rosyjskiej reprezentacji Siergiej Ignaszewicz strzelił bramkę samobójczą, a w 41. minucie Artiom Dziuba wyrównał wynik z rzutu karnego. W doliczonym czasie reprezentacjom nie udało się wyłonić silniejszego, natomiast w serii rzutów karnych dokładniejsi byli rosyjscy piłkarze — 4:3.

W ćwierćfinale Rosjanie będą rywalizować z chorwacką reprezentacją, która wygrała z Duńczykami w Niżnym Nowogrodzie.

MŚ 2018: „Organizacja nie gorzej niż w Niemczech, za to ludzie – jak nigdzie!”